Zapraszamy na  „Weekend z Madsem Mikkelsenem”

Urodzony w Kopenhadze Mads Mikkelsen jest jednym z najlepszych aktorów współczesnego kina. Przez blisko 8 lat był profesjonalnym tancerzem. W 1996 roku wdarł się do duńskiego przemysłu filmowego rewelacyjną rolą skina-dealera w filmie „Pusher”. Jest jedną z największych gwiazd w swoim kraju dzięki takim produkcjom jak: „Błyskające światła”, „En Kort en lang”, nagrodzony Emmy serial policyjny „Rejseholdet”, czy nagrodzony BIFĄ i Robertem „Polowaniu”. Polskiej publiczności znany jest przede wszystkim z ról: Tristana w kasowym hicie „Król Artur”, księdza Ivana w „Jabłkach Adama” oraz Hannibala Lectera w serialu „Hannibal”. Ma również na koncie rolę u boku Jamesa Bonda („Casino Royale”), gdzie grał Le Chiffre’a – bankiera terrorystów i mistrza pokera. Świetną kreację stworzył także w filmie „Arktyka”, gdzie przez 90 % czasu widzimy go na ekranie samego w walce z naturą. Potrafi zagrać świetne role w każdym gatunku filmowym, w tym w  dramacie historycznym („Kochanek królowej”). Na premierę czekają już nowe filmy z jego udziałem m.in. „Ruchomy chaos” – przygodowy, sci-fi, oraz dwa filmy, które zagramy: kryminał „Jeźdźcy sprawiedliwości”(pokaz przedpremierowy), oraz „Na rauszu” (za rolę w tym filmie Mads Mikkelsen  otrzymał Europejską Nagrodę Filmową. Reżyser filmu został nagrodzony statuetką za Najlepszy Film Europejski 2020 roku. Obraz nagrodzony Oscarem 2021 za najlepszy film międzynarodowy.

11 – 13 VI 2021 WEEKEND Z MADSEM MIKKELSENEM
11 VI pt. godz. 20.00 – NA RAUSZU, dramat, komedia, reż. Thomas Vinterberg, Dania 2020 (115’) premiera, Oscar 2021 – najlepszy film międzynarodowyHistoria grupy przyjaciół, nauczycieli szkoły średniej, zainspirowana teorią, że skromna dawka alkoholu pozwala otworzyć się na świat i lepiej w nim funkcjonować. Nie przewidują jednak skutków, jakie pociągnie za sobą długotrwałe utrzymywanie stałego poziomu promili we krwi. Film otrzymał 4 Europejskie Nagrody Filmowe 2020 (najlepszy film, najlepszy aktor – Mads Mikkelsen, najlepszy reżyser, najlepszy scenariusz – Thomas Vinterberg, Tobias Lindholm).

12 VI sob. godz. 20.00 – KOCHANEK KRÓLOWEJ, kostiumowy, romans, reż. Nikolaj Arcel, Czechy, Dania, Niemcy, Szwecja 2012 (137’)

Oparta na faktach historia słynnego romansu duńskiej królowej Karoliny Matyldy Hanowerskiej, żony króla Chrystiana VII, z wpływowym politykiem Johannem Friedrichem Struenseem. Film nagrodzony na festiwalu w Berlinie w 2012 roku.

13 VI niedz. godz. 20.00 – JEŹDŹCY SPRAWIEDLIWOŚCI, kryminał, reż. Anders Thomas Jensen, Dania 2020, (116’) pokaz przedpremierowy

Markus wraca z misji wojskowej, by zająć się córką Mathilde, po tym, jak jego żona ginie w katastrofie kolejowej. Wszystko wskazuje na zwykły wypadek, do czasu, kiedy do jego drzwi puka Otto – ocalały z wypadku matematyk. Film zdobył cztery nagrody Duńskiej Akademii Filmowej w 2020  roku.

Bilety w przedsprzedaży od środy 9 VI 2021.
Filmy dozwolone od 15 lat.