Filmy dla dzieci

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu, zaprasza na seanse grupowe na filmy dla dzieci.  Wszystkie filmy dostępne są na zamówienia grupowe również w późniejszych terminach. Godziny seansów do uzgodnienia w kasie kina (tel. 48 386 16 60).

 

FILMY DLA DZIECI

 Od 24 XI - INSPEKTOR PAJĄK, familijny, animowany, reż. , Julio Soto Gurpide, Hiszpania 2022, dubbing, od 6 lat, 89’ KS, N
Wsiadając na pokład luksusowego samolotu Inspektor Pająk spodziewał się odpoczynku w miłym towarzystwie. Niestety wśród pasażerów znajduje się tajemniczy złoczyńca. To za jego sprawą w niepokojących okolicznościach znikają kolejni podróżni. Najlepszy śledczy na świecie wkracza do akcji i rozpoczyna śledztwo. Podejrzanych jest wielu, a tropy plączą się jak nitki pajęczej sieci. Wszystko wskazuje na to, że ktoś wciąga Inspektora w niebezpieczną intrygę, by wyrównać z nim dawne rachunki. Trudno będzie mu odnaleźć czarny charakter wśród tak kolorowej gromady, ale na jego szczęście, owady zostawiają ślady!

 Od 1 XII – JAK ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM 3
, familijny, reż. , Christian Dyekjær, Luksemburg 2022, dubbing, od 9 lat, 92’ (premiera) KS, N
Łucja kontynuuje naukę w Szkole Świętych Mikołajów. Czuje się w niej coraz pewniej. Niespodziewanie, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, dyrektor zwołuje pilne zebranie. Ogłasza, że Święta w tym roku zostały odwołane. Łucja z przyjaciółmi ruszają na wyprawę, której celem jest ocalenie Bożego Narodzenia. Będzie wyjątkowo ciekawie - podróże w czasie, szczypta magii, wspaniałe miejsca… A wszystko po to, aby nie stracić tego, co w Świętach najważniejsze.

 Od 8 XII – KICIA KOCIA POD CHOINKĘ, animowany, reż. Marta Stróżycka, Polska 2023, b/o wieku (premiera) KS, N
Pora na zimowe spotkanie z Kicią Kocią na wielkim ekranie! Wspólnie odwiedzimy bibliotekę, wsiądziemy do pociągu i pobawimy się w śniegu! Co jeszcze czeka naszą sympatyczną bohaterkę?
W życiu Kici Koci ciągle coś się dzieje. Kiedy nie lepi bałwana i nie rzuca się śnieżkami z Packiem, Adelką i Juliankiem, rusza z tatą w podróż i przekonuje się, że kolej to świetna sprawa! Innego dnia w poszukiwaniu lektur do poduszki zajrzy do biblioteki, gdzie dowie się, jak powstają książki. Także w domu czeka na nią sporo nowości. Wraz z babcią przyrządzi smaczną zupę i upiecze ciasteczka, żeby chwilę później ganiać z odkurzaczem po całym pokoju. Z nadmiaru wrażeń trochę się rozchoruje i nie będzie mogła zasnąć, ale dzięki pomocy czujnej mamy szybko stanie na nogi!

 Od 15 XII – NAJPIĘKNIEJSZE ŚWIĘTA, familijny przygodowy reż., Mikal Hovland, Dania 2022, dubbing, od 6 lat, 92’ (premiera) KS, N
To pierwsze Boże Narodzenie po wojnie. 9-letnia Stine przyjeżdza pociągiem do niewielkiej, górskiej wioski w poszukiwaniu schronienia. Spotyka tam szewca Andersena - zgorzkniałego, samotnego mężczyznę. Spotkanie tej dwójki na zawsze odmieni ich życie. Mała, urocza dziewczynka wprowadzi magię świąt do osady i uświadomi wszystkim, że życie jest najpiękniejsze, kiedy można je dzielić z innymi.

 

27 - 30 XII – AKADEMIA PANA KLEKSA. cz. I, fantasy, przygodowy reż. Maciej Kawulski, Polska 2023, od 6 lat, 125’ (pokazy przedpremierowe) KS, N
„Akademia Pana Kleksa” to uwspółcześniona wersja klasycznej bajki Brzechwy, przemawiająca swoją treścią i formą do najmłodszych, ale i wchodząca w dialog ze starszymi widzami, którzy wciąż pamiętają kultową ekranizację z lat 80.
Film przedstawia historię pozornie zwykłej dziewczynki – Ady Niezgódki – która trafia do tytułowej Akademii, żeby poznać świat bajek, wyobraźni i kreatywności. Przy pomocy wybitnego i szalonego pedagoga profesora Ambrożego Kleksa rozwija swoje niesamowite umiejętności, a także wpada na ślad, który pomoże jej rozwikłać największą rodzinną tajemnicę…

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu, zaprasza  na grupowe pokazy szkolne po za regularnym repertuarem- szeroki wybór mądrego kina dla młodych i najmłodszych widzów na wyciągnięcie ręki!

Do każdego filmu oferowane są także opracowane przez specjalistów materiały dydaktyczne.
Materiały dydaktyczne można pobrać https://nhef.pl/materialy-dydaktyczne

Godziny seansów do uzgodnienia w kasie kina (tel. 48 386 16 60), poniżej wymienione  projekcje są projekcjami  dodatkowymi i oprócz nich, dostępne są również inne filmy dla dzieci zaplanowane w repertuarze.

Ilość miejsc na jeden seans - 120
Ceny biletów 15 zł
13 zł - bilet grupowy (powyżej 5 widzów, w dowolny dzień)


Starannie dobrane kategorie wiekowe oraz szeroki wachlarz tematów edukacyjnych to świetna oferta na jesienne, szkolne wyjścia do kina.
Filmy poruszające tematy społeczne, historyczne oraz wychowawcze są idealnym pretekstem do rozmowy na tematy opracowywane w podstawach programowych szkoły podstawowej oraz przedszkoli.

Informacje pod nr tel. (48) 383 60 77, (48) 386 16 60, a także na stronie internetowej www.mcswelektrownia.pl

KASA KINA CZYNNA:
poniedziałek: pół godziny przed pierwszym seansem, do rozpoczęcia ostatniego seansu.
wtorek- piątek: od 10.00 do rozpoczęcia ostatniego seansu.
sobota- niedziela: od 12.00 do rozpoczęcia ostatniego seansu.