Filmy dla dzieci

Od 4 VI – CO W DUSZY GRA, animowany, reż. Pete Docter, USA 2020, dubbing, od 7 lat (106’) 2 Oscary: najlepsza muzyka oryginalna, najlepszy długometrażowy film animowany

Joe Gardner prowadzi zespół muzyczny w gimnazjum. Jego prawdziwą pasją jest jednak jazz. Joe przeżywa kryzys - zaczyna zadawać sobie pytania: "Po co tu jestem? Jaki jest cel mojego życia?". Ale nadchodzi moment, kiedy Joe stwierdza, że jego marzenie może być w zasięgu ręki. Przez jedno nieoczekiwane zdarzenie trafia do fantastycznego miejsca, gdzie zostaje zmuszony, by ponownie zastanowić się nad tym, co to znaczy mieć duszę. Tam spotyka, a ostatecznie również zaprzyjaźnia się z 22 – duszą, która uważa, że życie na Ziemi nie toczy się tak, jak powinno.

Od 18 VI – BIURO DETEKTYWISTYCZNE LASSEGO I MAI. RABUŚ Z POCIĄGU, , reż. Moa Gammel, Szwecja 2020, dubbing, od 8 lat (82’) (premiera)

Na młodych detektywów znowu czekają nie lada wyzwania! Tym razem Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai stanie przed trudnym zadaniem pojmania rabusia pociągów. Czy uda im się rozwikłać zagadkę przed kolejną kradzieżą, mimo że ich Biuro zostaje zamknięte? 

Nowa zagadka zmusza nieustraszonych detektywów do zmierzenia się nie tylko z tajemniczym rabusiem pociągów. Lokalna policja zamyka Biuro, jednak to nie powstrzymuje Lassego i Mai, którzy włączają się w poszukiwania złodzieja. Zbierają dowody, analizują fakty, lecz podejrzanych robi się coraz więcej. Do miasteczka zbliża się kolejny transport dużej sumy pieniędzy. Czy rabuś znów się pojawi? Czy uda się przyłapać złoczyńcę na gorącym uczynku? Finał sprawy jak zwykle okaże się zaskakujący!

 

2 – 5 VII i 11 -15 VII – FILONEK BEZOGONEK, animowany, reż. Christian Ryltenius, Szwecja 2020, dubbing, b/o wieku (67’) (premiera)

Życie bez ogonka pełne jest wyzwań. Zwłaszcza w zupełnie obcym miejscu! Czy zagubiony Filonek odnajdzie się wśród obcych w wielkim mieście? Czy uda mu się zaprzyjaźnić z miejskimi kotami i bezpiecznie wrócić do ukochanej właścicielki? Z całą pewnością Filonek stanie się gwiazdą estrady, pomoże kociakom w tarapatach, pozna uroczą Maję i stanie oko w oko z gangiem psów. Z jakim skutkiem? Przekonajcie się sami!

 

 

16 - 22 VII – NIEZWYKŁE LATO Z TESS, reż. Steven Wouterlood, Holandia 2019, dubbing, od 9 lat (90’) (premiera)

10-letni Sam spędza z rodziną wakacje nad morzem. Wkrótce poznaje nieco ekscentryczną Tess. Spotkanie to okaże się źródłem nie tylko letnich przygód, ale i refleksji o tym, co w życiu najważniejsze. Film otrzymał cztery nagrody : m.in.  Złoty Kwiat Paproci - Nagroda Jury - Najlepszy film festiwalu Kino Dzieci, Nagroda Specjalna - Nagroda Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych – wyróżnienie na festiwalu Ale Kino.

 

 

OD 23 VII – KRAINA SMOKÓW, reż. Tomer Eshed, Niemcy 2020, animowany, dubbing, b/o wieku  (90’) (premiera)

Animowana komedia o szalonych przygodach trójki niezwykłych przyjaciół: smoka, chłopca i leśnego skrzata. Nie ważne jak bardzo się różnicie. Jeśli macie wspólny cel, razem możecie pokonać największe przeciwności. Ekranizacja bestsellerowej książki dla dzieci i młodzieży, która znalazła ponad 3 miliony nabywców na całym świecie. Powieść znalazła się na 21 miejscu listy bestsellerów New York Timesa w kategorii literatury dziecięcej w sierpniu 2004.