STREFA KOMFORTU 2023

Czas na relaks, dobrą zabawę i wakacyjną dawkę kultury. Wraca Strefa Komfortu. Cykl wydarzeń organizowanych w otwartych przestrzeniach MCSW Elektrownia. Dużo muzyki, kina i spotkań z pełnymi pasji ludźmi. Już dziś zarezerwuj swój czas i odpocznij od codziennych obowiązków. Zielona od roślin i przytulna od kameralnego oświetlenia Strefa Komfortu czeka na Ciebie!

Kino na tarasie: Porozmawiajmy o kobietach

27 czerwca, godz. 21:30 – Jak rozmawiać z dziewczynami na prywatkach?
komedia, sci-fi, reż. John Cameron Mitchell, USA 2017, 102’

Londyn, 1977 rok. Młody punk Enn wraz ze swoimi kumplami Johnem i Vicem przypadkowo trafiają na dziwną imprezę studentów z zagranicznej wymiany. Na domówce Enn spotyka piękną i tajemniczą Zan, która chce, by chłopak „pokazał jej” punk. Zaczyna się 24-godzinna przygoda pełna muzyki, imprezowania. Bohater szybko zakochuje się w dziewczynie, która tak naprawdę jest kosmitką, a rzekoma zagraniczna wymiana okazuje się być z innej galaktyki.

11 lipca, godz. 21:30 – Służąca
erotyczny, thriller, reż. Chan-wook Park, Korea Południowa 2016, 144’

Korea, lata 30. XX wieku. Oszust z nizin społecznych postanawia podstępem rozkochać w sobie piękną Japonkę – dziedziczkę wielkiej fortuny – aby przejąć jej majątek. W tym celu umieszcza w jej najbliższym otoczeniu tytułową służącą – posłuszną sobie naciągaczkę, która ma zaskarbić względy milionerki i stać się jej zaufaną powiernicą. „Służąca” to opowieść o trójkącie miłosnym, pożądaniu, seksualnych fantazjach i wyrafinowanej zemście.

25 lipca, godz. 21:00 – Maskarada
komedia, kryminał, reż. Nicolas Bedos, Francja 2022, 142’

Adrien i Margot nawiązują namiętny romans i fantazjując o wspólnej przyszłości, wymyślają perfidny plan, który zmieni życie czwórki osób.

8 sierpnia, godz. 21:00 – Dziewczyna piętaszek
komedia obyczajowa, reż. Howard Hawks, Francja 2022, 92’

Redaktor gazety w Nowym Jorku zrobi wszystko, by powstrzymać swoją gwiazdorską reporterkę, a zarazem byłą żonę przed odejściem z jego gazety. Wykorzystuje podstępem informacje zawarte w książce by ta nie wyszła ponownie za mąż. Dziewczyna Piętaszek jest jednocześnie dramatem, kryminałem, komedią romantyczną i jedną z najbardziej lubianych komedii w historii kina.

22 sierpnia, godz. 20:30 – Agentka
dramat sensacyjny, reż. Jens Jonsson, Norwegia 2019, 105’

Sonja Wigert jest uwielbianą w Sztokholmie divą, która do tej pory nie poznała ciemnej strony życia. Wszystko wywraca się do góry nogami, gdy w Europie wybucha wojna, a Sonja dostaje się w sam środek działań szwedzkiego wywiadu. Jej zadaniem jest szpiegowanie nazistowskiego oficera Josefa Terbovena, który wybrał ją sobie jako obiekt westchnień. Film na postawie prawdziwej historii.

29 sierpnia, godz. 20:30 – (Nie)dobra kobieta
thriller, reż. Abner J. Pastoll, Wielka Brytania, Belgia, Irlandia 2019, 97’

Sarah jest młodą matką z dwójką małych dzieci. Jej syn Ben był świadkiem zabójstwa swojego ojca i od tamtej pory nie potrafi mówić. Pewnego dnia drobny przestępca Tito okrada gangsterów handlujących narkotykami i postanawia schować łup w mieszkaniu Sarah. Przerażona i zastraszona bohaterka próbuje wyplątać się z niebezpiecznej sytuacji i za wszelką cenę ochronić swoje dzieci.

Sprzedaż biletów (8 zł) wyłącznie w kasie kina na godzinę przed seansem.
W przypadku złych warunków atmosferycznych przed lub w trakcie projekcji seans zostaje odwołany. Bilety nie podlegają zwrotowi.
• Ilość miejsc ograniczona.

Koncerty

24 czerwca, godz. 20:30 – Róża

Róża to trio w składzie Małgorzata Penkalla, Szymon Lechowicz i Kamil Hordyniec. W 2022 roku ukazał się pierwszy album Róży – „Bu!”. Na płycie znalazło się osiem autorskich kompozycji, łączących brzmienie amerykańskiego indie rocka, brytyjskiego post-punku, synth popu i alternatywnego r’n’b. To jeden z najciekawszych debiutów na polskim rynku muzycznym w 2022 roku.

22 lipca, godz. 20:30 – ATLVNTA

ATLVNTA to duet, którego muzyka bazuje na elektronicznych beatach oraz soulowej energii z elementami alternatywnego rapu i nowofalowego popu. Integralną część stylu zespołu stanowią podszyte nihilistycznym leitmotivem teksty, będące zbiorem luźnych obserwacji codziennego życia, jego jasnych i mrocznych stron. Bądźcie gotowi na muzyczną ucztę, która zostanie w Waszych wspomnieniach na długo.

5 sierpnia, godz. 20:30 – Nene Heroine / Fellow B

Nene Heroine to kwartet swobodnie przemieszczający się pomiędzy post-rockiem a jazzem. W półmroku oscyluje pomiędzy improwizacjami a melodiami, którym nie sposób się oprzeć. W Elektrowni zagrają dzień przed występem na Off Festivalu 2023.
FellowB to psycho-popowy zespół inspirowany brytyjskim brzmieniem lat 80. i twórczością nurtu nowej fali. Ich muzyka to połączenie dream popu z elementami psychodelii i elektroniki. Przestrzeń wypełniają marzycielskie lo-fi’owe wokale, tworząc pulsującą i taneczną całość. Tak właśnie brzmi nowoczesna muzyka gitarowa.

• Bilety: 25 zł (przedsprzedaż), 30 zł (dzień koncertu).

Warsztaty

2 lipca, godz. 12:00 – warsztaty rękodzielnicze dla dorosłych – gips polimerowy. Prowadzenie: Aneta Kawczyńska (Deco Eco).

Warsztaty dla wszystkich, którzy interesują się ceramiką, ale zniechęca ich tradycyjny, skomplikowany proces. Gips polimerowy to bezpieczny, wytrzymały materiał, z którego łatwo własnoręcznie stworzyć piękne i trwałe dekoracje. Każdy uczestnik warsztatów wykona dwie podstawki gipsowe technikami lastryko i marble. Zdobyte na warsztatach umiejętności można wykorzystać do stworzenia w przyszłości innych dekoracji.

9 lipca, godz. 12:00 – warsztaty dla dzieci pt. Bąbelkowe abstrakcje graficzne. Prowadzenie: Jagoda Błądek.

Grafika warsztatowa to technika, którą wielu uważa za trudną i męczącą. Chcemy Wam pokazać, że wcale tak nie jest. Dzieci też mogą się nią bawić, nawet bez użycia dłut i innych ostrych narzędzi. Wystarczą tylko plastikowe folie, farby i… mydlane bąbelki! Zapraszamy na warsztaty, gdzie nawet najmłodsi będą mogli spróbować swoich sił w tworzeniu barwnych grafik. Zabierzcie ze sobą jasne koszulki, na których powstaną małe graficzne arcydzieła!

16 lipca, godz. 12:00 – warsztaty architektoniczne dla dzieci pt. Jak coś zbudować? Prowadzenie: Katarzyna Witt (Kolektor).

Każdy z nas choć raz budował coś z klocków. Ale… czy próbowaliście wymyślać własne klocki? Podczas warsztatów będziemy eksperymentować z architektonicznym modułem. W ramach działania twórczego wymyślimy własne klocki do budowania i wzniesiemy pawilony będące efektem testowania różnych materiałów i ich możliwości!

23 lipca, godz. 12.00 – warsztaty dla dzieci pt. Gliniane akrobacje. Prowadzenie: Małgorzata Karkosz.

W niedzielne letnie południe zapraszamy do muzeum na warsztaty rodzinne. Obejrzymy wystawę Sport Games, która zainspiruje nas do stworzenia rzeźby z niezwykłego materiału, jakim jest glina. Rzeźba i ruch - te dwa obszary stanowią niezwykłe połączenie, wyzwanie dla twórców. To także punkt wyjścia do ćwiczeń artystycznych oraz zabawy, która ożywczo zaktywizuje na nasze ciała.

• Wstęp – 10 zł.
• Liczba miejsc jest ograniczona.
• Zapisy na tydzień przed datą wydarzenia: edukacja@mcswelektrownia.pl.
• Warunkiem wpisania na listę uczestników jest otrzymanie maila zwrotnego z potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia.

Poranny stretching

2, 9, 16, 23, 30 lipca oraz 6, 13, 20 sierpnia, godz. 10:00

Strefa Komfortu to także miejsce dla aktywności fizycznej. W niedzielne poranki wakacji zapraszamy Was do wspólnych zajęć dla osób chcących popracować nad elastycznością i mobilnością ciała. Zajęcia ze stretchingu prowadzić będzie Marzena Papiewska, właścicielka Fly Studio Pole Dance. Po wyczerpujących ćwiczeniach uczestnicy zostaną zaproszeni na zdrowe śniadanie przygotowane przez Cafe Elektrownia.

• Koszt: 30 zł / uczestnik (w tym koszt śniadania w Cafe Elektrownia)
• Liczba miejsc jest ograniczona.
• Zapisy na tydzień przed datą wydarzenia: edukacja@mcswelektrownia.pl.
• Warunkiem wpisania na listę uczestników jest otrzymanie maila zwrotnego z potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia.

Fotorelacje z wydarzeń

RÓŻA - KONCERT (24.06.2023) - Zobacz fotorelację...
KINO NA TARASIE (27.06.2023) - Zobacz fotorelację...
STRETCHING (2.07.2023) - Zobacz fotorelację...
WARSZTATY (2.07.2023) - Zobacz fotorelację...
STRETCHING (9.07.2023) - Zobacz fotorelację...
WARSZTATY (9.07.2023) - Zobacz fotorelację...
STRETCHING (16.07.2023) - Zobacz fotorelację...
WARSZTATY (16.07.2023) - Zobacz fotorelację...
ATLVNTA - KONCERT (22.07.2023) - Zobacz fotorelację...
WARSZTATY (23.07.2023) - Zobacz fotorelację...
WARSZTATY (30.07.2023) - Zobacz fotorelację...
NENE HEROINE - KONCERT (06.08.2023) - Zobacz fotorelację...