„Sport Games”
Spotkanie z mistrzami sportu
7 września 2023, godz. 11.00

To już ostatnie dni, podczas których można obejrzeć międzynarodową wystawę „Sport Games”. W finisażowy tydzień zapraszamy na „Spotkanie z mistrzami sportu”.

Naszymi gośćmi będą: Włodzimierz Zawadzki – zapaśnik, trener, medalista mistrzostw świata, trzykrotny mistrz Europy, czterokrotny olimpijczyk i mistrz olimpijski; Robert Prygiel – trener i siatkarz grający na pozycji atakującego, reprezentant Polski, uczestnik igrzysk olimpijskich 1996 w Atlancie, mistrzostw świata 2002 w Argentynie i dwukrotnie mistrzostw Europy (2003 w Niemczech i 2007 w Rosji); Rafał Rajkowski – Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego, wielokrotny Mistrz Polski w kategorii tańców latynoamerykańskich, wicemistrz świata, Pucharu Świata i Europy oraz Janusz Gerard Pyciak-Peciak, polski pięcioboista nowoczesny, mistrz olimpijski z Montrealu 1976, mistrz świata, od 2021 prezes Polskiego Związku Pięcioboju Nowoczesnego.

Podczas spotkania będzie można zadać gościom pytania i dowiedzieć się, jak to jest doświadczać zwycięstwa i porażki na arenie sportowej. Dodatkową atrakcją będzie pokaz technik zapaśniczych zaprezentowany przez uczniów Włodzimierza Zawadzkiego z Zespołu Szkół Budowlanych i Klubu „Olimpijczyk” w Radomiu.

Spotkanie poprowadzą: Paweł Witkowski, kurator wystawy „Sport Games”
oraz Andrzej Łukomski – trener, choreograf formacji Akant Radom.
Bilety: normalny 10 zł, ulgowy 5 zł

Dla zaproszonych klas szkół ponadpodstawowych o profilu sportowym – wstęp wolny.
Informacje pod nr tel. (48) 383 60 77, (48) 386 16 60, a także na stronie internetowej www.mcswelektrownia.pl.