Noc Muzeów

14 maja 2022

19.00–1.00

W sobotę, 14 maja 2022 roku zapraszamy na Noc Muzeów do Elektrowni. Zwiedzający będą mogli obejrzeć wystawę Basi Bańdy „Róże i róże” oraz wziąć udział w specjalnie zorganizowanych z tej okazji muzyczno-filmowych wydarzeniach.


KONCERTY

godz. 19.30 
Emrere


Pulsujące rytmy, delikatne struktury, przenikające się melodie i hipnotyzujące gitary – a to wszystko w ramach nowego projektu muzycznego Piotra Czyża i Michała Grabowskiego w przeszłości związanych z zespołem Mijagi.

godz. 21.00
 BLED


To nie zderzenie światów, lecz subtelne przenikanie się, a nawet więcej – wtapianie się jednego świata w drugi, następnie trzeci, czwarty… To fuzja tak delikatna, że niemal naturalna. BLED to projekt muzyczny Emila Miszka i Sławka Koryzno związanych z trójmiejską sceną jazzu eksperymentalnego. Koncertowi towarzyszyć będą spektakularne wizualizacje.

godz. 22.30
 UnFORM


Live Set + visuals / www.unform.pl / youtube

Na wystawę i koncerty w Noc Muzeów oferujemy bilet specjalny za 1 zł.

PROJEKCJE FILMOWE

godz. 20.00

Tutanchamon: oblicze bez maski, dokumentalny, reż. Ernesto Pagano, narrator Iggy Pop, Wielka Brytania 2021 (90’)


Tutanchamon to imię, które stało się częścią zbiorowej wyobraźni ludzi na całym świecie. Przywołuje to, co najbardziej imponujące i tajemnicze w historii starożytnego Egiptu: od piramid po budzącą grozę klątwę. Widzowie będą mogli z bliska obejrzeć 150 przedmiotów ze skarbca Tutanchamona i szczegółowo prześledzić proces tworzenia wystawy poświęconej dziejom Złotego Króla. 
Bilet – 17 zł

godz. 22.00
Projekcja 11 krótkometrażowych animacji ukraińskich (60’)

Wojna, która zmieniła Rondo, reż. Olha Hawryłowa, 2020

Animacja stworzona na podstawie książki o tym samym tytule autorstwa pracowni Art Studio Agrafka. Główni bohaterowie to szklany chłopczyk Danko i jego przyjaciele: papierowy ptaszek o imieniu Zirka i pies Fabian. Kiedy ich dotychczas przepełnione szczęściem miasto Rondo nawiedza wojna, decydują się stawić czoła złu.

Temperatura błysków, reż. Ołena Riznyczenko, 2020

Animacja krótkometrażowa o przemocy domowej. Okrutna „pandemia w pandemii”, czyli przemoc domowa, to problem, którego wiele osób nie może do końca zrozumieć. Ale możemy pomóc ofiarom poprzez znalezienie zrozumienia w oczach innych ludzi, może nawet w sercach!

Niepotrzebne Rzeczy, reż. Dmytro Lisenbrat, 2020

Czy w niedalekiej przyszłości możliwe będzie, że robot będzie miał zwierzątko domowe? Czy może tym zwierzęciem stać się człowiek? Czy staną się przyjaciółmi i co z tego wyniknie? Miłość do ludzi nie zawsze ma szczęśliwe zakończenie.

Już dawno chciałem latać, reż. Elina Pupina, Mykyta Żurawlow, 2021

Wania rośnie w prawdziwej, kochającej się rodzinie. Ma wsparcie, opiekę i ciepło. Od najmniejszego marzył o locie w kosmos i w końcu pojawia się taka możliwość!

Odpowiedzialny bohater, reż. Roman Łysenko, 2021

Z wielką siłą wiąże się wielka odpowiedzialność. Tragikomiczna opowieść o klasycznym ratunku superbohaterów, z nagłym zwrotem akcji i prawdziwymi konsekwencjami. Inspirowana nieco naiwnymi, ale czarującymi filmami o Supermanie lat 70. i 80.

Dołączono most do miasta, reż. Kłym Kłymczuk, 2021

Dawno temu dołączono do miasta niewielki most. Od tego czasu wiele się zmieniło, ale most dobrze pamięta stare czasy i opowiada nam o nich.

Tygrys wędruje obok, reż. Anastasija Faliłejewa, 2021

Kacumi ogarniają ponure myśli. Dziewczyna widzi niesamowite znaki, które pokazują, że jej życie jest w punkcie bez powrotu. Ośmiela się podjąć desperacki krok – popełnić samobójstwo. W tym momencie pojawia się mistyczny Tygrys. Czy uda mu się uratować Kacumi?

Empatia, reż. Marija Saptowa, 2020

Młody mężczyzna nosi na swojej głowie zrujnowany, ceglany budynek. Zmuszony jest żyć w społeczeństwie, gdzie posiadanie na swojej głowie ruin jest zabronione. Starannie chowa swój defekt z pomocą wysokiego kapelusza i jedyne pocieszenie znajduje u swojej ukochanej.

CATnBAT– Ewolucja, reż. Saszko Danyłenko, Wałeryj Lifirenko, 2021

Kot i Nietoperz to najlepsi przyjaciele. Każdego dnia oglądają telewizję i zainspirowani tym, co widzą, chodzą robić głupoty. Każda opowieść o nich odsłania bolesną prawdę o ludzkiej naturze.

Głęboka Woda, reż. Anna Dudok, 2020

Samotna, pulchna syrena uwielbia za pomocą magii podglądać ludzi przez wodociągi. Pewnego razu zakochuje się w mężczyźnie i upojona namiętnością pojawia się u niego w mieszkaniu, by zaspokoić swoje niepohamowane żądze.

Papier-mâché, reż. Anastasija Feliłejewa, 2021

Jak warstwy papieru-mâché wzmacniają kruchą formę, tak praca nad filmami, sama w sobie, formuje reżysera. Film dedykowany jest uważnemu nauczycielowi i lalkarzowi Ołehowi Pedanowi.

Bilet – 5 zł (wpływy zostaną przeznaczone na pomoc Ukrainie)

ZOBACZ FOTORELACJĘ Z NOCY MUZEÓW...