„Wieczór z gwiazdą” – Marta Lipińska

3.04.2021, godz. 18.00

Elektrownia zaprasza na świąteczną odsłonę cyklu „Wieczór z gwiazdą”, którego bohaterką będzie Marta Lipińska – aktorka wszechstronna i gruntownie wykształcona, znana zarówno z radia jak i telewizji. Rozmowę z gwiazdą poprowadzi Włodzimierz Izban. Nagranie ze spotkania zostanie udostępnione za pośrednictwem mediów społecznościowych (YouTube, Facebook). Premiera odbędzie się w sobotę 3 kwietnia o 18.00

Marta Lipińska (ur. 1940) – aktorka teatralna, filmowa, telewizyjna i radiowa. Widzom znana jest przede wszystkim z roli Emilii w filmie „Nad Niemnem” czy Heleny w „Salcie” Tadeusza Konwickiego. Dla słuchaczy radia to Eliza z popularnego słuchowiska „Kocham pana, panie Sułku”. Od ponad 50 lat związana jest ze sceną Teatru Współczesnego w Warszawie. Urodziła się w Borysławiu koło Lwowa. Ukończyła Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi w Warszawie. W 1962 została absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie.

Debiutowała rolą Iriny w spektaklu „Trzy siostry” Czechowa w reżyserii Erwina Axera. Wśród późniejszych najważniejszych scenicznych kreacji Marty Lipińskiej znalazły się role w m.in. „Dwóch teatrach” Jerzego Szaniawskiego, „Mistrzu i Małgorzacie” Michała Bułhakowa czy komedii „Mieszczanin szlachcicem” Moliera. Znana jest również z popularnych seriali: „Ranczo” i „Miodowe lata”. W 2005 roku odebrała nagrodę Teatru Polskiego Radia – Wielki Splendor, przyznawaną za wybitne kreacje aktorskie w słuchowiskach i wkład na rzecz rozwoju radia artystycznego w Polsce.

ZOBACZ FOTORELACJĘ ZE SPOTKANIA...