Warsztaty z Hanną Wojdałą-Markowską

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia zaprasza 20 czerwca 2021 o godzinie 13 na warsztaty twórcze, podczas których uczestnicy zrealizują własne miniatury tekstylne, inspirując się polską tkaniną historyczną.

Spotkanie będzie prowadziła profesor Hanna Wojdała-Markowska. Artystka otrzymała dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Gobelinu i Dywanu prof. Antoniego Starczewskiego na Wydziale Włókienniczym Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych (obecnie Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego) w Łodzi w 1990 roku. W swojej twórczości przez ponad trzydzieści lat zajmuje się tkaniną artystyczną. Uczestniczyła w wielu wystawach tkaniny unikatowej o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Otrzymała kilkanaście nagród i wyróżnień. Od 25 lat jest nauczycielem akademickim.

Warsztaty są elementem projektu „Techniki tkackie i hafciarskie w polskiej tkaninie historycznej (szczególnie z okresu XVI-XVIII wieku) a współczesna interpretacja”, który jest realizowany w ramach Stypendium Twórczego z zakresu upowszechniania kultury na 2021 rok.

Na zajęcia zapraszamy osoby dorosłe i młodzież (od 16 roku życia). Liczba miejsc jest ograniczona. Obowiązują zapisy pod adresem: edukacja@mcswelektrownia.pl. Decyduje kolejność zgłoszeń. . Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Zrealizowano w ramach stypendium Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

 

ZOBACZ FOTORELACJĘ Z WARSZTATÓW...