Strefa Komfortu
22.06 - 28.08.2021

Przed nami trzecia odsłona wakacyjnego, plenerowego projektu – Strefa Komfortu. Taras Elektrowni ponownie zamieni się w przyjazną, klimatyczną przestrzeń, dostępną dla wszystkich, którzy podczas lata w mieście poszukują chwili wytchnienia i solidnej porcji kultury. Sympatyków kina pod gwiazdami zapraszamy w co drugi wtorek na pokazy filmowe. W repertuarze dominować będą premierowe tytuły, reprezentujące różne gatunki. W sam raz na długie, letnie wieczory w gronie przyjaciół! Podobnie jak w ubiegłym roku nie zabraknie wspaniałych muzycznych wydarzeń. W tegorocznym programie znalazło się aż pięć koncertów muzyki alternatywnej. Strefa Komfortu to także weekendowe, twórcze warsztaty, w których będą mogły uczestniczyć osoby z różnych grup wiekowych. Nowością są zajęcia jogi, zaplanowane z myślą o tych, którzy szukają sposobu, jak zatroszczyć się o swój dobrostan, utrzymać zdrowie i energię w ponurym czasie pandemii.
A to wszystkich w wyjątkowym otoczeniu, wśród zieleni i leżaków, z widokiem na dachy okolicznych domów!

KINO NA TARASIE

22/06/ g. 21.30
Midsommar. W biały dzień
reż. Ari Aster, Szwecja, USA,
Węgry 2019, horror, 141’

Dani (Florence Pugh) i Christian (Jack Reynor) to młodzi Amerykanie, którym nie układa się w związku i rozważają rozstanie. Niespodziewana rodzinna tragedia zbliża ich jednak do siebie, a pogrążona w żałobie Dani postanawia dołączyć do Christiana i jego przyjaciół, aby wziąć udział w wakacyjnej wyprawie na północ Skandynawii. Tam, w odciętej od świata wiosce, raz na 90 lat obchodzone jest prastare święto związane z letnim przesileniem. „Midsommar. W biały dzień” to nowy film Ariego Astera, wizjonera współczesnego kina i jednego z najciekawszych młodych twórców.

06/07/ g. 21.30
Zabójczy kochankowie
reż. Joshua Caldwell, USA 2020, kryminał, 100’ (premiera)

Arielle marzy o szczęściu i popularności. Dean jest byłym oszustem pracującym dla nadużywającego przemocy ojca. Tych dwoje od razu nawiązuje nić porozumienia. Po tym, jak ojciec Deana przypadkowo ginie, zmuszeni są uciekać. Aby przetrwać, w czasie podróży okradają stacje benzynowe i małe sklepy. Arielle publikuje swoje wyczyny w mediach społecznościowych, zdobywając sławę i fanów. Oboje stają się dla internetowej społeczności nastoletnią wersją Bonniego i Clyde‘a.

20/07/ g. 21.30
Każdy ma swoje lato
reż. Tomasz Jurkiewicz, Polska 2020, obyczajowy, 80’ (premiera)

Akcja debiutanckiego filmu Tomasza Jurkiewicza rozgrywa się w niewielkim, konserwatywnym miasteczku niedaleko Krakowa. Pogrążoną w marazmie lokalną społeczność niespodziewanie budzi przyjazd młodej, zbuntowanej dziewczyny (w tej roli świetna Sandra Drzymalska), który burzy uczuciowy spokój trzypokoleniowej rodziny. Wyróżniona na Festiwalu w Gdyni 2020 kameralna opowieść o młodzieńczym buncie, pierwszej miłości i głęboko skrywanych rodzinnych tajemnicach.

03/08/ g. 21.00
Tajemnica Raoula Taburina
reż. Pierre Godeau, Francja 2018, komedia, 90’ (premiera)

Raoul Taburin jest specjalistą i prawdziwym ekspertem w dziedzinie naprawy rowerów. Jego wyostrzony słuch wyłapuje wszystkie podejrzane piski, dzięki czemu może bez problemu naprawić wszystkie usterki w rowerze. Jednak Raoul ma jedną tajemnicę, która prześladuje go na każdym kroku: specjalista od rowerów nie potrafi na nich jeździć. Z powodu niemożności złapania równowagi, każda próba jazdy podejmowana w dzieciństwie od razu kończyła się upadkiem. Czterdzieści lat później Raoul odczuwa tę niekompetencję jako prawdziwe przekleństwo. W końcu na jego drodze staje osoba, przed którą nie będzie mógł ukryć swojej tajemnicy.

17/08/ g. 20.30
Ostatnie lato
reż. Jon Jones, Wielka Brytania 2018, dramat obyczajowy, 92’ (premiera)

Poruszająca historia osadzona w skrupulatnie odtworzonych realiach Szkocji lat 70. W rajskiej atmosferze wakacji rozgrywa się niezwykły dramat dający początek kolejnym nieoczekiwanym zwrotom akcji. Młodzi chłopcy, utraciwszy rodzinę, zmuszeni są skonfrontować się z brutalnym światem i przejść przyśpieszony kurs dojrzewania.

24/08/ g. 20.30
Czarownica miłości
reż. Anna Biller, USA 2019, horror, komedia, 116’ (premiera)

Elaine (Samantha Robinson) to piękna i młoda wiedźma, która chce odnaleźć miłość swojego życia. Problem w tym, że przygotowywane przez nią zaklęcia i mikstury wywołują efekty nieco odmienne od oczekiwanych – potraktowani nimi kandydaci przypominają raczej nieszczęśliwe ofiary niż wymarzonych kochanków. Gdy więc wreszcie Elaine spotka mężczyznę swoich marzeń, determinacja doprowadza ją na skraj szaleństwa. Nagrodzony na festiwalach w Chicago i Dublinie, niezwykle ciepło przyjęty przez krytyków film Anny Biller to mikstura jedyna w swoim rodzaju – odnoszący się do technikolorowych snów z lat 60. i 70. komediohorror, który porusza niezwykle współczesne tematy: wojny płci i męskiego strachu przed kobiecą seksualnością. Dzięki temu połączeniu „Czarownica miłości” na pewno rzuci na was czar. Nawet, jeśli jej bohaterka będzie miała z tym spore problemy.

- Bilety w cenie 8 zł można kupić wyłącznie w dniu projekcji w kasie Elektrowni od godz. 14.00.
- W razie deszczu projekcja zostanie odwołana lub przerwana (zakupione bilety nie podlegają zwrotowi).
- Wszystkie filmy są dozwolone od 15 lat.
- Zastrzegamy sobie prawo do zmiany repertuaru z przyczyn od nas niezależnych.
- Godzina rozpoczęcia seansu jest umowna, zaczynamy, gdy jest ciemno.

KONCERTY NA TARASIE

26/06/ g. 20.30
Oxford Drama

Oxford Drama – polski zespół electropopowy pochodzący z Wrocławia. Tworzą go Małgorzata Dryjańska i Marcin Mrówka. W 2015 r. pod szyldem wytwórni Brennnessel wydali swój debiutancki album „In Awe”. Grupa wystąpiła w 2015 r. na Open’er Festival. Zespół promować będzie najnowszą płytę „What’s the deal with time”

03/07/ g. 20.30
Voices Of The Cosmos

Voices Of The Cosmos to projekt stworzony przez dwóch artystów dźwięku: Rafała Iwańskiego (muzyka znanego z grup HATI, Kapital i Innercity Ensemble, solo występującego jako X-NAVI:ET) i Wojciecha Ziębę (szefa wydawnictwa muzycznego Beast Of Prey, solo występującego jako ELECTRIC URANUS) oraz Sebastiana Soberskiego - astronoma z Centrum Astronomii UMK w Toruniu i kierownika Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego w Grudziądzu. Koncert poprzedzać będzie wykład na temat dźwięków istniejących w przestrzeni kosmicznej.

10/07/ g. 20.30
Tomasz Makowiecki

Tomasz Makowiecki to kompozytor, muzyk, autor tekstów oraz wokalista tworzący muzykę z pogranicza popu, elektroniki oraz muzyki alternatywnej. Autor płyty „Moizm” zabierającej słuchacza w niezwykłą muzyczną podróż nasyconą pięknymi melodiami i barwami instrumentów klawiszowych. Artysta promować będzie nowy album, którego wydanie planowane jest na wiosnę 2021.

14/08/ g. 20.30
Ina West

Ina West (właśc. Izabela Wróblewska) – polska wokalistka, producentka muzyczna, multiinstrumentalistka wykonująca muzykę elektroniczną z elementami folku i jazzu. W przeszłości współpracowała z takimi artystami jak: Piotr Rogucki, Julia Marcell, Ten Typ Mes. Aktualny skład koncertowy Iny West współtworzy Jakob Kiersch, muzyk zespołu Alphaville.

21/08/ g. 20.30
Perfect Son

Perfect Son to autorski projekt muzyczny Tobiasza Bilińskiego. Połączenie elektroniki, rocka oraz anglojęzycznych tekstów znalazło uznanie w oczach legendarnej wytwórni Sub Pop, która w 2019 roku wydała debiutancki album artysty pod tytułem „Cast”. Biliński występował wcześniej w takich zespołach jak: Kyst czy Coldair.

- Bilety w cenie 15 zł w przedsprzedaży oraz 20 zł w dniu koncertów można kupić wyłącznie w kasie Elektrowni.

WARSZTATY NA TARASIE

04/07/ g. 16.00
Szary Kiwak

Co może łączyć ruch i rysowanie? Czy rysując można tańczyć? Czy tańcząc można rysować? Warsztat odpowiada na potrzeby motoryczne i ekspresyjne dzieci w wieku 7-11 lat. Wynika z połączenia improwizacji tańca współczesnego i ekspresji rysunkowej. Ma charakter performatywny i jest tworzony wspólnie przez jego uczestników i prowadzące. Sprawdzimy: jaki wpływ ma dynamika ruchu na rysunek? Jak użyć ciężaru ciała w rysunku? Do jakiego ruchu inspirują linie i plamy? Poruszamy się w plenerze, w wygodnym ubraniu i butach, które mogą się pobrudzić w trakcie zabawy od pasteli, farb, mazaków. Warsztaty przeznaczone dla dzieci w wieku 7-11 lat. Czas trwania: 1,5 godziny. Zapisy od 28/06.

18/07/ g. 12.00
Szary Kiwak

Użyjemy kolorów i ruchu do stworzenia abstrakcyjnych kompozycji, będziemy testować rozmaite sposoby rysowania: w biegu, nisko, wysoko, kręcąc się wokół siebie nawzajem.  Sprawdzimy jak szybkie potrafią być farby. Odkryjemy co nam przypomina obrys stopy, a co ramienia i jak je połączyć w nieoczywisty rodzinny portret. Warsztaty będą okazją do wspólnej zabawy małych i dużych, będziemy ruszać się i rysować w wygodnych ubraniach, które mogą się pobrudzić w trakcie zabawy od pasteli, farb, mazaków. Warsztaty przeznaczone dla rodzin z dziećmi w wieku przedszkolnym. Czas trwania 1,5 godziny. Zapisy na zajęcia od 12/07.

08/08/ g. 15.00
Kolażowe pocztówki z Hekla Studio

Zapraszamy na letnie warsztaty z ilustracji, podczas których będziemy tworzyć pocztówki przy użyciu techniki kolażu. Niech surrealistyczne, kolażowe połączenia przeniosą nas do nieistniejących przestrzeni, których próżno szukać na mapie. Do pracy posłużą nam vintage widokówki oraz wielobarwne wycinane elementy, które stworzymy sami podczas warsztatu (eksperymentując z różnymi technikami plastycznymi). Warsztaty przeznaczone dla młodzieży i dorosłych. Zapisy na zajęcia od 02/08

- Bilety na warsztaty w cenie 10 zł dla całej rodziny (max. 3 osoby).
- Na wszystkie zajęcia obowiązują zapisy telefoniczne pod numerem: 505 382 824.
- Prosimy o założenie wygodnych ubrań, które mogą pobrudzić się w trakcie warsztatów.
- Polecamy zabrać ze sobą wodę do picia.

JOGA NA TARASIE

14, 28/07, 11, 25/08/ g. 18.00

Zapraszamy do wspólnej praktyki jogi! Na naszych zajęciach poznacie najważniejsze asany oraz nauczycie się prawidłowego oddechu tak, aby w łatwy sposób zrelaksować nie tylko ciało, ale i umysł. Fizycznej i emocjonalnej równowagi będziemy szukać z Katarzyną Buchacz – certyfikowaną nauczycielką jogi Iyengara w stopniu Introductory II i właścicielką studia Pani Joga w Radomiu.

- Wszystkich chętnych prosimy o rezerwację miejsca pod numerem telefonu 513251797 lub poprzez profil Elektrowni na Facebooku. W treści wiadomości proszę podać imię i nazwisko.

- Istnieje możliwość wypożyczenia maty lub koca. Prosimy o zgłaszanie takiej potrzeby podczas zapisu.
- Zajęcia są otwarte dla wszystkich, niezależnie od stopnia zaawansowania, i trwają 1,5 godziny.
- Należy zabrać ze sobą matę do jogi, koc i strój pozwalający na swobodne poruszanie, jogę praktykujemy boso.
- Bilety w cenie 8 zł można kupić wyłącznie w dniu zajęć w kasie Elektrowni od godz. 14.00.
- W razie złej pogody zajęcia zostaną przeniesione do budynku.

22.06.2021 - ZOBACZ FOTORELACJĘ...
26.06.2021 - ZOBACZ FOTORELACJĘ...
03.07.2021 - ZOBACZ FOTORELACJĘ...
04.07.2021 - ZOBACZ FOTORELACJĘ...
10.07.2021 - ZOBACZ FOTORELACJĘ...
14.07.2021 - ZOBACZ FOTORELACJĘ...
21.08.2021 - ZOBACZ FOTORELACJĘ...
25.08.2021 - ZOBACZ FOTORELACJĘ...