STREFA KOMFORTU
- koncerty i kino na tarasie

KONCERTY NA TARASIE

27 VI godz. 20.30
WALUŚKRAKSAKRYZYS

Jego muzyka określana jako Alternative/Indie/Dance/Pop/Post/Punk/Polo to mieszanka nośnych riffów i słodko - gorzkich tekstów związanych z codziennością Walusia. Zarówno przez fanów, jak i środowisko krytyków, jego debiutancka płyta „MiłyMłodyCzłowiek” została uznana za jedną z ciekawszych muzycznych propozycji 2019 roku.

10 VII godz. 20.30
PALMY

Zespół Palmy tworzą Mateusz (wokal i gitara), Michał (gitara), Michał (gitara basowa) oraz Łukasz (perkusja). Palmy to zaproszenie do wspólnej podróży po dźwiękach, które nie wpisują się w sztywno określone gatunkowe ramy indie rocka. Zespół stara się tworzyć kawałki pełne ciepłych i egzotycznych klimatów inspirowanych nostalgicznym spojrzeniem na muzykę lat osiemdziesiątych.

7 VIII godz. 20.30
NENE HEROINE

Nene Heroine to zespół poruszający się w stylistyce post-jazz/psychodelic rock. Debiutancki album “Total Panorama” wydany przez Alpaka Records, zawiera siedem zróżnicowanych kompozycji, które dosłownie zabierają słuchacza w psychodeliczny „trip”. Muzyka Nene Heroine to mikstura analogowych brzmień, dubu, post-rocka, improwizacji oraz komunikatywnych melodii wykonywanych przez grupę wybitnych muzyków.

14 VIII godz. 20.30
ALAMEDA 5

Kwintet założony w 2014 roku przez Jakuba Ziołka (laureat Paszportu Polityki), Mikołaja Zielińskiego, Łukasza Jędrzejczaka, Jacka Buhla i Rafała Iwańskiego. ALAMEDA 5 stanowi efekt poszukiwań muzycznych skupionych wokół transu, progresywnej elektroniki lat 70 i bardziej ekstremalnych i nienormatywnych odmian jazzu i muzyki improwizowanej. Ich zwieńczeniem był debiutancki album „Duch tornada” (2015, Instant Classic), który zebrał wiele entuzjastycznych recenzji, a według dziennikarzy Noise Magazine został okrzyknięty drugim najlepszym polskim albumem lat 2001-2016. ALAMEDA 5 zagrała dziesiątki koncertów, spotykając się z entuzjastycznym przyjęciem ze strony publiczności.

KINO NA TARASIE

30 VI godz. 21.15
SERCE JAMAJKI

dokumentalny, reż. Peter Webber, Francja 2019, (100’) premiera
Tytuł filmu to nazwa unikalnego projektu, który połączył legendarnych weteranów reggae – takich jak Ken Boothe, Winston McAnuff czy Cedric Myton – oraz ich dużo młodszych kolegów. To spotkanie przyniosło nie tylko znakomitą akustyczną płytę „The Soul of Jamaica” z 2017 roku, ale i potwierdziło żywotność tej muzyki w kolejnych pokoleniach. Film pokazuje, jak dziś wygląda dzień powszedni starszych panów z dredami. Przywołuje także ciemne strony życia na rozkołysanej wyspie i wolnościową atmosferę miejsca, w którym narodził się ów muzyczny fenomen.

14 VII godz. 21.15
STANICZEK

dramat, komedia, reż. Veit Helmer, Niemcy,
Azerbejdżan 2018, (90’) premiera
Maszynista Nurlan za chwilę przechodzi na emeryturę. Wyrusza w swoją pożegnalną trasę i niespodziewanie o lokomotywę zaczepia się …stanik. Nurlan wynajmuje pokój w Baku i wyrusza na pełne poświęcenia poszukiwania po całym mieście. Chce oddać własność tej jednej, jedynej właściwej osobie.

28 VII godz. 21.00
TAJEMINICE SILVER LAKE

kryminał, reż. David Robert Mitchell, USA 2018 (140’)
David Robert Mitchell, twórca horroru „Coś za mną chodzi”, powraca pełnym czarnego humoru kryminałem nawiązującym do klasycznych filmów noir. W rolach głównych Andrew Garfield („Niesamowity Spider-Man”, „Przełęcz ocalonych”) oraz Riley Keough („American Honey”, „Mad Max: Na drodze gniewu”).
To niezwykle zabawna, pełna zaskakujących pomysłów i zwrotów akcji historia śledztwa, w którym poszlaki znajdują się w każdym popkulturowym artefakcie, a nic nie jest takie, jakie się nam zdaje. Czy największa w historii teoria spiskowa, skrywająca najmroczniejsze tajemnice Los Angeles, może okazać się prawdą?

11 VIII godz. 20.30
PIRANIE

dramat, reż. Claudio Giovannesi, Włochy 2019 (110’) premiera
Piętnastolatki - Nicola, Tyson, Lollipop, Briatò - posiadają broń i władzę w mieście. Są jak bracia, handlują narkotykami, rabują i zabijają bez skrupułów. Srebrny Niedźwiedź - Najlepszy scenariusz w Berlinie oraz wiele innych nagród na festiwalach filmowych.

25 VIII godz. 20.00
JEZIORO DZIKICH GĘSI

kryminał, reż. Yi’nan Diao, Chiny, Francja 2019 (117’) premiera
Główny bohater filmu, gangster Zhou, wpada w poważne tarapaty. Po tym, jak omyłkowo zastrzelił policjanta, sam staje się ruchomym celem. Jedyną szansą dla mężczyzny jest ucieczka. Pomocy Zhou szuka u miejscowej prostytutki. To właśnie kobieta ma być jego łącznikiem ze światem. Zwłaszcza że nikomu oprócz niej nie może zaufać. W pogoń za bohaterem rusza bowiem nie tylko żądna zemsty policyjna jednostka specjalna, ale i skuszeni potencjalnym zarobkiem łowcy nagród, a w tle pojawia się również była żona mężczyzny.

Projekcje odbywają się we wtorki na tarasie Mazowieckiego
Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” ul. Mikołaja Kopernika 1

- godzina rozpoczęcia seansów jest umowna (zaczynamy gdy jest ciemno)
- bilety w cenie 5 zł będą w sprzedaży tylko w dniu projekcji od godz. 14.00
- w razie deszczu projekcja nie odbędzie się.
- ilość miejsc ograniczona ze względu na przepisy dotyczące COVID-19
- zalecane jest wypełnienie oświadczenia z danymi osobowymi
- przed wejściem każdy widz będzie miał mierzoną temperaturę, obowiązują maseczki i dezynfekcja dłoni
- zastrzegamy sobie prawo zmiany repertuaru z przyczyn niezależnych
- wszystkie filmy dozwolone od 15 lat.

DO POBRANIA: OŚWIADCZENIE UCZESTNIKA WYDARZENIA KULTURALNEGO...

NENE HEROINE - FOTORELACJA Z KONCERTU