Spotkanie naukowe
z Aleksandrą i Piotrem Stanisławskimi.Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia zaprasza młodzież w sobotę,
7 marca, o godzinie 12.00, na spotkanie naukowe z Aleksandrą i Piotrem Stanisławskimi. 

Temat spotkania: ULŻYJ KLIMATOWI, W KILKU PROSTYCH KROKACH ZMNIEJSZ SWÓJ ŚLAD WĘGLOWY.

Poruszymy następujące tematy:

Wiele się mówi o ograniczeniu emisji dwutlenku węgla, ale jak to może dotyczyć każdego z nas? Cóż może jednostka wobec wielkich elektrowni węglowych i bezczynnych polityków? Otóż może i powinna działać. Zmiany trzeba zacząć od siebie i naszego otoczenia. Jak to zrobić? Pokażemy, co pozostawia za nami największy ślad węglowy i podpowiemy, jak go ograniczyć – bez ogromnych wyrzeczeń i poświęceń, w kilku prostych krokach. Na wykład zapraszają Ola i Piotr Stanisławscy, twórcy bloga Crazy Nauka, autorzy książki "Fakt, nie mit", prowadzący audycję "Homo Science" w radiu TOK FM. Aleksandra i Piotr Stanisławscy - małżeństwo, które od blisko 20 lat pisze o nauce. Blogerzy z wyboru, dziennikarze naukowi z powołania.

Autorzy książki “Fakt, nie mit”, która trafiła do księgarń 16 października 2019 roku. Rozprawiają się w niej z najpopularniejszymi mitami naukowymi, m. in. związanymi ze szczepieniami, globalnym ociepleniem czy telefonami komórkowymi. Najpierw publikowali w mediach papierowych: „Rzeczpospolitej”, „Gazecie Wyborczej” czy „Przekroju”. Potem zapragnęli tworzyć na własny rachunek, i tak w 2012 roku narodziła się Crazy Nauka – miejsce, które urosło do rozmiarów największego bloga popularnonaukowego w Polsce.

Stanisławskich można też usłyszeć  w ich cotygodniowej audycji „Homo Science”, w radiu TOK FM oraz podczas prowadzonych przez nich szkoleń i warsztatów. Wszędzie tam opowiadają o nauce ludzkim głosem.

Spotkanie odbędzie się w sobotę, 7 marca, o godz. 12.00 w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia, przy ul. Mikołaja Kopernika 1 w Radomiu

Wstęp wolny.
Informacje pod nr tel. (48) 383 60 77, (48) 386 16 60.
Partner wydarzenia: Centrum Helen Doron Radom

ZOBACZ FOTORELACJĘ ZE SPOTKANIA...