Malediwy – koncert na tarasie

Malediwy to duet, w skład którego wchodzą Marek Pospieszalski i Qba Janicki, wszechstronni improwizatorzy, wywodzący się ze środowisk o wieloletnich tradycjach muzycznych. Muzycy mają na swoich kontach współpracę w takich zespołach, jak Wojtek Mazolewski Quintet, Tirvyous Wagon, Power of the Horns czy Hot God a także udział w dziesiątkach formacji z artystami z całego świata, wśród których znalazły się takie nazwiska, jak Roscoe Mitchell, Toshinori Kondo, Marco Eneidi czy Dennis Gonzales.

Pierwszy wspólny album duetu „Afroaleatoryzm” ukazał się w 2018 nakładem wytwórni LADO ABC. Tym razem zespół powraca z nową płytą „Dolce Tsunami” wydaną przez trójmiejską oficynę Coastline Northern Cuts. W odróżnieniu od poprzedniego albumu, zarejestrowanego podczas koncertu w bydgoskim Mózgu, na „Dolce Tsunami” spotkamy się z materiałem studyjnym, który swoim brzmieniem silnie odbiega od powiązań z free jazzem czy swobodnie interpretowaną muzyką afrykańską, inspirując się technikami i sposobem myślenia strukturalnego, charakterystycznymi dla sceny sound artowej.

Dzieje się tak za sprawą koncentracji obydwu twórców na wątku amplifikacji instrumentów akustycznych przy pomocy przetworników piezoelektrycznych czy też wzmacniaczy gitarowych, a także osadzeniem różnorodnego pod względem stylistycznym materiału dźwiękowego, w ciepłej, analogowej, pełnej rezonansu przestrzeni, wykreowanej poprzez precyzyjnie kontrolowane sprzężenia zwrotne.

Bilety dostępne w przedsprzedaży w kasie Elektrowni od 18 września w cenie 15 zł.
W dniu koncertu 20 zł.
Ilość dostępnych miejsc – 70

W trakcie koncertu obowiązkowe są maseczki i zachowanie odległości pomiędzy innymi uczestnikami.

ZOBACZ FOTORELACJĘ Z KONCERTU...