Akcja artystyczna Piotra Lutyńskiego

Serdecznie zapraszamy na performans na blasze perforowanej w wykonaniu Piotra Lutyńskiego.

Wydarzenie będzie miało miejsce w środę 23 grudnia o 12.30 przed budynkiem Elektrowni i dotyczyć będzie aktualnych wydarzeń w Radomiu.

Piotr Lutyński urodził się w 1962 roku w Tychach. Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem. Studiował na Wydziale Pedagogiczno-Plastycznym Filii Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Dyplom uzyskał w 1990 roku w pracowni grafiki Eugeniusza Delekty. Zajmuje się rzeźbą, malarstwem, wykonuje obiekty, instalacje, performansy, koncerty muzyki eksperymentalnej, pokazy multimedialne. Jego twórczości nie da się jednoznacznie sklasyfikować. W swoich pracach i projektach kładzie nacisk na łączenie ze sobą różnych rodzajów sztuki, a także na interakcje ze strony odbiorcy oraz ciągły proces tworzenia zachodzący właśnie podczas kontaktu z publicznością.

W zaskakujący sposób łączy naturalne tworzywa, m.in. ptasie jaja, trawy, pióra, kamienie, owady lub wosk, z gotowymi obiektami i abstrakcyjnym malarstwem. Jego znakiem rozpoznawczym stały się czarne i żółte kwadraty zmniejszające się w kierunku środka obrazu. Należy do formacji muzycznej Rdzeń. Mieszka i pracuje w Krakowie.

ZOBACZ FOTORELACJĘ Z WYDARZENIA...