Elektrownia zaprasza na spotkanie z Ewą Kasprzyk

Sprzedaż biletów na „Wieczór z gwiazdą”, rusza od poniedziałku, 14 września 2020.

W sobotę, 19 września, o godz. 18.00,  zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Wieczory z gwiazdą”. Tym razem naszym gościem będzie Ewa Kasprzyk.

Urodzona w 1957 roku w Stargardzie Szczecińskim aktorka teatralna i filmowa, absolwentka PWST w Krakowie z 1983r. Niedługo po ukończeniu szkoły aktorskiej dołączyła do zespołu gdańskiego Teatru Wybrzeże, w którym występowała od 1983 roku przez kolejnych szesnaście lat. W tym czasie zagrała w przedstawieniach m.in. Kazimierza Kutza (Batałajkin i spółka), Stanisława Różewicza (Sztukmistrz z Lublina według Singera) i Mikołaja Grabowskiego (Stąd do Ameryki), a także Krzysztofa Babickiego i Barbary Sass. Do największych osiągnięć aktorki z tego okresu zalicza się główne role w Antoniuszu i Kleopatrze Szekspira (Kleopatra), Tutam Shaeffera (Ona), Trzech siostrach Czechowa (Olga) i Dwojgu na huśtawce Gibsona (Ona). W 2000 roku przeniosła się do warszawskiego Teatru Kwadrat.

Równocześnie występowała w odważnych monodramach. Krytyka wysoko oceniła jej tytułową rolę w Patty Diphusa, teatralnej adaptacji jednego z opowiadań Pedro Almodóvara. W 2006 roku zagrała Marilyn Monroe w Marilyn i papież. Listy między piekłem a niebem.
Od 2011  występowała w roli piosenkarki Violetty Villas, w spektaklu kostiumowym Kallas, czyli spotkanie dwóch legend... Marcina Szczygielskiego.

W 1985, w wieku dwudziestu ośmiu lat, rolą zaradnej Kwiryny w Dziewczętach z Nowolipek Barbary Sass, zadebiutowała w filmie. Niedługo potem możliwości aktorki na różne sposoby wykorzystał Roman Załuski. W dramacie Głód serca (1986) Kasprzyk wcieliła się w postać nieufnej matki, samotnie wychowującej syna. Jeszcze inaczej zaprezentowała się w jego komediach – w Koglu-moglu (1988), Galimatiasie, czyli koglu-moglu II (1989) oraz
w Komedii małżeńskiej (1993).

W 1998 roku znalazła się w obsadzie telenoweli Złotopolscy, która wkrótce zyskała olbrzymią popularność wśród masowej widowni. W 2001 roku za rolę w filmie Bellissima otrzymała nagrodę za pierwszoplanową rolę żeńską na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. Na nieco innym biegunie znajdują się jej role w skromnych, ambitnych filmach, najczęściej u młodych debiutantów. W komedii lirycznej Cudownie ocalony (2004) z dużą dozą autoironii zagrała starą prostytutkę-oszustkę Lolę Katafalk, pojawiła się również u Marcina Wrony w Człowieku magnesie (2001).

Do najważniejszych aktorskich dokonań Kasprzyk należy rola niezrównoważonej, egzaltowanej, gwiazdy, zafascynowanej Violettą Villas. Rola w Bellissimie (2000) Artura Urbańskiego spotkała się z dobrymi recenzjami krytyków oraz uznaniem jurorów 26. FPFF  w Gdyni, którzy przyznali jej nagrodę dla najlepszej aktorki (ex-aequo z Kingą Preis).

Spotkanie odbędzie się w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu, przy ul. Mikołaja Kopernika 1

Bilety w cenie; 15 zł normalny, 7 zł ulgowy dla emeryta/rencisty
Ilość miejsc ograniczona, w trakcie spotkania obowiązkowe są maseczki.

ZOBACZ FOTORELACJĘ ZE SPOTKANIA...