Dzień Bibliotekarza i Bibliotek w Elektrowni
Spotkanie z Grzegorzem Bartosem

Czwartek, 9 maja, godz.11.00 

Czy miasto Radom może być bohaterem literackim? Na to pytanie próbował odpowiedzieć Grzegorz Bartos, pisarz i dramaturg z radomskich Plant. Spotkanie z autorem odbyło się w siedzibie Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w czwartek, 9 maja 2019.

Z Grzegorzem Bartosem rozmawialiśmy o antologii „Powroty. Radom”, którego jest pomysłodawcą i współtwórcą oraz o jego ostatniej powieści, pierwszym radomskim thrillerze, „Cukiereczek”. Spotkanie odbyło się okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek.

Grzegorz Bartos jest laureatem wielu nagród, nominowany także do Radomskiej Nagrody Kulturalnej za lata 2011 i 2012. W latach 2009-2012 prowadził pracownię w Kamienicy Artystycznej Rwańska 7 w Radomiu.

Jego: „Nigdzie teraz, teraz tutaj” było nominowane do nagrody w ostatniej edycji Nagrody Literackiej Radomia. Ostatnią jego powieścią jest „Cukiereczek” wydany w  2016 r. W 2017 z opowiadaniem „90/91” znalazł się w gronie autorów antologii „Powroty. Radom”, wydanej z okazji 40 Radomskiej Wiosny Literackiej.

Radomski pisarz, dramaturg i scenarzysta opowiadał także o swoich fascynacjach literackich oraz planach twórczych.

ZOBACZ FOTORELACJĘ...