Szkoły podstawowe

Zapraszamy nauczycieli i opiekunów szkolnych do odkrywania sztuki współczesnej w ramach warsztatów edukacyjnych w Elektrowni. Celem naszej działalności jest wprowadzenie dzieci w przestrzeń współczesnej kultury. Zajęcia bazują na aktualnych wystawach, które stanowią inspirację i tematykę działań warsztatowych. Dzięki częstym zmianom ekspozycji nawet regularni odwiedzający się z nami nie nudzą! Warsztatowicze wychodzą z Elektrowni ze świeżą wiedzą na temat tajników sztuki współczesnej oraz z własnoręcznie wykonanym, jedynym w swoim rodzaju małym „dziełem sztuki”.

 

 

Warsztaty

Szkoły podstawowe dzielimy na trzy grupy wiekowe: klasy 1–3, klasy 4–6 i klasy 7–8. Program warsztatów dostosowany jest do możliwości poznawczych i wymagań danej grupy. W Elektrowni  wierzymy, że sztuka jest nieodłączną częścią życia, dlatego podczas warsztatów rozmawiamy o ważnych sprawach, takich jak: emocje, historia, nauka i zwyczaje kulturowe. Zadania plastyczne, które towarzyszą poznanym w instytucji dziełom, rozwijają wyobraźnię i zdolności manualne. Warsztaty w Elektrowni to doskonały początek w przygodzie ze współczesną kulturą.

Czas: 70 minut

Cena: 20 zł / os.

Gra edukacyjna (oferta dla klas 4–8)

Kosmiczna podróż pełna wyzwań i rywalizacji. Odkrywanie sztuki jeszcze nigdy nie było tak ekscytujące. Gra planszowa, podczas której uczestnicy wykonują zadania przygotowane w oparciu o prace z kolekcji Elektrowni. Poprzez zabawę uczestnicy mają okazję przyswoić sobie ważne pojęcia i nazwiska związane ze sztuką. Podczas gry uczestnicy poruszają się po planszy własnoręcznie wykonanymi pionkami.  

Czas: 70 minut

Cena: 20 zł / os.