Warsztaty dla dzieci i rodzin

Szary Kiwak

4 lipca 2021, godz. 16.00

Co może łączyć ruch i rysowanie? Czy rysując można tańczyć? Czy tańcząc można rysować? Warsztat odpowiada na potrzeby motoryczne i ekspresyjne dzieci w wieku 7 -11 lat. Wynika z połączenia improwizacji tańca współczesnego i ekspresji rysunkowej. Ma charakter performatywny i jest tworzony wspólnie przez jego uczestników i prowadzące. Sprawdzimy: jaki wpływ ma dynamika ruchu na rysunek? Jak użyć ciężaru ciała w rysunku? Do jakiego ruchu inspirują linie i plamy?

Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 7-11 lat i trwają 1,5 godziny. Zapisy od 28 czerwca pod numerem telefonu: 505 382 824. Bilety na warsztaty w cenie 10 zł od osoby.

Szary Kiwak

18 lipca 2021, godz. 12.00

Użyjemy kolorów i ruchu do stworzenia abstrakcyjnych kompozycji, będziemy testować rozmaite sposoby rysowania: w biegu, nisko, wysoko, kręcąc się wokół siebie nawzajem.  Sprawdzimy, jak szybkie potrafią być farby. Odkryjemy co nam przypomina obrys stopy, a co ramienia i jak je połączyć w nieoczywisty rodzinny portret. Warsztaty będą okazją do wspólnej zabawy małych i dużych, będziemy ruszać się i rysować w wygodnych ubraniach, które mogą się pobrudzić w trakcie zabawy od pasteli, farb, mazaków.

Warsztaty przeznaczone dla rodzin z dziećmi w wieku przedszkolnym i trwają 1,5 godziny. Zapisy na zajęcia od 12 lipca pod numerem telefonu: 505 382 824. Bilety na warsztaty w cenie 10 zł od rodziny (max 3 osoby).

Prowadzące:

Anna Szary – historyczka sztuki, edukatorka i kuratorka wystaw dedykowanych dzieciom (m.in. „Dotknij sztuki”, CSW Zamek Ujazdowski, 2019). Obecnie pracuje w Muzeum Warszawy.

Monika Kiwak – absolwentka filologii polskiej, wiedzy o teatrze na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz wydziału tańca w Performers House w Danii. Instruktorka tańca współczesnego. Gra w spektaklach dla najmłodszej widowni oraz dla dorosłych. Spotkania odbywać się będą w ramach Strefy Komfortu zorganizowanej na tarasie budynku przy ulicy Kopernika 1.