Warsztaty z Hanną Wojdałą-Markowską

20 czerwca 2021, godz. 13.00

Zapraszamy na warsztaty twórcze, podczas których uczestnicy zrealizują własne miniatury tekstylne, inspirując się polską tkaniną historyczną. 

Spotkanie będzie prowadziła profesor Hanna Wojdała-Markowska. Artystka otrzymała dyplom z wyróżnieniem w Pracowni Gobelinu i Dywanu prof. Antoniego Starczewskiego na Wydziale Włókienniczym Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych (obecnie Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego) w Łodzi w 1990 roku. W swojej twórczości przez ponad trzydzieści lat zajmuje się tkaniną artystyczną.

Uczestniczyła w wielu wystawach tkaniny unikatowej o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Otrzymała kilkanaście nagród i wyróżnień. Od 25 lat jest nauczycielem akademickim.

Warsztaty są elementem projektu „Techniki tkackie i hafciarskie w polskiej tkaninie historycznej (szczególnie z okresu XVI-XVIII wieku) a współczesna interpretacja”, który jest realizowany w ramach Stypendium Twórczego z zakresu upowszechniania kultury na 2021 rok.

 Na zajęcia zapraszamy osoby dorosłe i młodzież (od 16 roku życia). Liczba miejsc jest ograniczona. Obowiązują zapisy pod adresem: edukacja@mcswelektrownia.pl. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. 

Zrealizowano w ramach stypendium Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

 

 

 

 

Kolażowe pocztówki z Hekla Studio

8 sierpnia 2021, godz. 15.00Zapraszamy na letnie warsztaty z ilustracji, podczas których będziemy tworzyć pocztówki przy użyciu techniki kolażu. Niech surrealistyczne, kolażowe połączenia przeniosą nas do nieistniejących przestrzeni, których próżno szukać na mapie. Do pracy posłużą nam vintage widokówki oraz wielobarwne wycinane elementy, które stworzymy sami podczas warsztatu (eksperymentując z różnymi technikami plastycznymi).

Heklę tworzą dwie graficzki – Paulina Ufnal (studiowała Grafikę na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie) i Monika Proniewska (absolwentka warszawskiej ASP oraz kulturoznawstwa na UW. Studiowała również ilustrację na École des Arts Décoratifs w Paryżu oraz projektowanie graficzne w Eina, University School of Design and Art w Barcelonie).

Warsztaty przeznaczone dla młodzieży (od 16 roku życia) i dorosłych. Liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy na zajęcia od 2 sierpnia po numerem telefonu 505 382 824. Decyduje kolejność zgłoszeń. Bilety w cenie 10 zł.

Spotkania odbywać się będą w ramach Strefy komfortu zorganizowanej na tarasie budynku przy ulicy Kopernika 1.