W przestrzeni czytelni w MCSW Elektrownia znajdziecie Państwo szeroką bazę wydawnictw poświęconych sztuce oraz humanistyce. Dzięki katalogowi online lub z pomocą pracownika czytelni w szybki i łatwy sposób możliwe jest dotarcie do poszukiwanych haseł.

Każdego miesiąca na czytelnianych półkach pojawiają się nowości wydawnicze. Prowadzimy wymianę katalogów z popularnymi instytucjami kultury w kraju. Dbamy, aby nasz księgozbiór był stale uzupełniany. Nie brakuje w nim również ważnych pozycji wydawniczych na rynku europejskim.

Prenumerujemy czasopisma i magazyny o tematyce artystycznej. Biblioteka gromadzi publikacje, które tematycznie odnoszą się głównie do różnych dyscyplin sztuki XX i XXI wieku: malarstwa, grafiki, fotografii, architektury, rzeźby itd. Znajdują się tu także wydawnictwa dotyczące filozofii i socjologii sztuki, estetyki, krytyki artystycznej, historii idei. Księgozbiór zawiera także liczne specjalistyczne słowniki, encyklopedie i leksykony.

Przestrzeń czytelni wyposażona jest w komfortowe kanapy, darmowy dostęp do Internetu oraz sprzyjające długiej lekturze oświetlenie i nastrój. Z naszych zbiorów można korzystać wyłącznie na miejscu.

Zapraszamy do czytelni znajdującej się na II piętrze w MCSW Elektrownia
od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 16.00.
Wstęp do czytelni kosztuje 1 zł.