Zapraszamy nauczycieli i opiekunów szkolnych do odkrywania sztuki współczesnej w ramach warsztatów edukacyjnych w Elektrowni.

Proponowane zajęcia wspierają rozwój zdolności manualnych i wrażliwości estetycznej wśród uczestników. Spotkania rozpoczynamy od spacerów po wystawach, na których edukatorzy prowadzą dialog z dziećmi. Swobodna rozmowa pozwala na oswojenie przestrzeni instytucji kultury oraz stanowi podstawę działań warsztatowych. Nie unikamy trudnych pytań, opowiadamy o sztuce współczesnej prostym, zrozumiałym dla każdego językiem. Zdobyte w trakcie zwiedzania informacje wykorzystujemy podczas plastycznych zabaw w pracowni edukacyjnej. Eksperymentujemy z kolorami, kształtami i dźwiękami. Jesteśmy otwarci na propozycje współpracy ze strony placówek oświatowych. Dostosowujemy metody działań do indywidualnych potrzeb naszych grup. Zachęcamy do wizyty w Elektrowni!

 
OFERTA ZAJĘĆ DLA SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH

 

UWAGA SZTUKA

Na hasło „sztuka współczesna” wiele osób z zakłopotaniem szuka wyjścia ewakuacyjnego. Unikanie kontaktu z galerami i muzeami nowoczesnymi to efekt stworzenia hermetycznej bańki, w której dobrze sobie radzi jedynie niewielka grupa osób. Cykl zajęć „Uwaga sztuka” to symboliczna szpilka, która ma za zadanie przekłuć niedostępną strukturę. To propozycja skutecznego narzędzia otwierającego świat krytyków, kuratorów i twórców, w którym każdy może znaleźć coś interesującego dla siebie. Podczas spotkań zaprezentowane zostaną ważne zjawiska, postaci oraz sytuacje, które ukształtowały współczesną sztukę. Przyswojenie podstawowych pojęć pomoże w zrozumieniu i interpretacji różnorodnych tekstów kultury. Po naszym kursie żadne muzea, galerie, a nawet egzaminy maturalne nie będą już straszyć.

Tematy spotkań:
Sztuka abstrakcyjna
Krytyczny potencjał sztuki
Ciało jako materia sztuki
Cierpienie w sztuce
Sztuka pop
Interpretacja dzieła sztuki (zajęcia warsztatowe)

Czas: 70 minut
Cena: 8 zł/os

KREATYWNE SPACERY

Wizyta w muzeum nie musi być nudna i przebiegać według scenariusza, w którym przewodnik wygłasza niekończący się monolog. Proponujemy odbiór naszej oferty wystawienniczej na zupełnie innych zasadach. Głos należy do zwiedzających. Prowadzone w formie warsztatowej spotkanie sprzyja otwartości i kreatywności czyli cechom, które pomogą zrozumieć specyfikę i charakter pracy współczesnego artysty.

Czas: 90 minut
Cena: 8 zł/os