Filmy w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego
w lutym 2019

Dyskusyjny Klub Filmowy – projekcje w każdy poniedziałek, karnety na trzy dowolne filmy ważne do 31 VI 2019 – 27 zł


4 II – SAMUI SONG, dramat obyczajowy, reż. Pen-Ek Ratanaruang, Tajlandia, Niemcy, Norwegia 2017 (108’) premiera

Błyskotliwy psychologiczny dramat o raniących więziach, mrocznej seksualności i chybionych duchowych poszukiwaniach. Viyada, trzydziestoletnia aktorka popularnych seriali, specjalizuje się w rolach czarnych charakterów. Jej życie prywatne także coraz bardziej przypomina filmową intrygę...

11 II – SUSPIRIA, Horror, reż. Luca Guadagnino, USA, Włochy 2018 (152’)

Producenci niezapomnianych obrazów „Czarny łabędź”, „Zodiak” i „Wyspa tajemnic” prezentują remake kultowego arcydzieła Dario Argento, filmu uznawanego za kamień milowy współczesnego kina grozy. Amerykańska tancerka Susie Bannion (Dakota Johnson), udaje się do Berlina, aby rozpocząć naukę w tamtejszej, prestiżowej szkole baletu. Wkrótce Susie pozna jej największy, mroczny sekret.


18 II – CHEF FLYNN – NAJMŁODSZY KUCHARZ ŚWIAT, dokumentalny, reż. Cameron Yates, USA 2018 (96’) premiera

Ekscytująca opowieść o spełnionym – nie bez wysiłku! – amerykańskim śnie, samorodnym talencie i pasji oraz o niezwykłej matce i skomplikowanych rodzinnych relacjach. Historia Flynna McGarrego, który od dziesiątego roku życia z prawdziwą pasją i niespotykaną wytrwałością realizuje marzenie o zostaniu szefem kuchni.


25 II – ZWIERZĘTA, dramat, reż. Grzegorz Zgliński, Polska, Szwajcaria, Austria, 2017 (94’) premiera

Historia Nicka i Anny, pary, która wyjeżdża na wakację do Szwajcarii, by przezwyciężyć kryzys małżeński. Po tajemniczym wypadku bohaterowie zaczynają doświadczać dziwacznych wizji – żadne z nich nie wie, czy poszczególne wydarzenia rzeczywiście mają miejsce, czy też może rozgrywają się w ich wyobraźni.